Implantologia

Implantologia, dzięki wykorzystaniu zdobyczy nanotechnologii, jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii.

Pierwszy zabieg implantologiczny przeprowadzony został w 1965 roku w Goeteborgu przez prof. Per-Ingwara Branemarka powszechnie uznawanego za ojca implantologii stomatologicznej. Obecnie, za pomocą implantów możemy skutecznie uzupełnić każdy rodzaj braków zębowych – od bezzębia do pojedynczych ubytków. Dzięki temu Pacjent nie musi już być skazany na użytkowanie protezy wyjmowanej. W naszym Centrum stosujemy implanty zębów produkowane przez światowych liderów w tej dziedzinie. Jednym z nich jest Biomet 3I (USA), który jako pierwszy zastosował nanotechnologię w produkcji implantów i biomateriałów. Jako uznany partner posiadamy ich certyfikaty oraz rekomendacje.

Nowoczesnej implantologii uczymy się od najlepszych (Prof. Branemark, D.Buser, R.Lazzara, T.Testori, M.Hurzeler, H.Baumgarten, T.Berglundh, P.Palacci, J.E.Davies, P.Malo, M.Simion i wielu innych) dzięki czemu naszym Pacjentom zapewniamy leczenie na najwyższym poziomie. Swoją wiedzę przekazujemy również naszym kolegom-lekarzom na organizowanych kursach. Dzięki ogromnemu doświadczeniu dr n.med. Ireneusza Machnikowskiego zajmującego się implantologią od ponad 15-tu lat, możemy zaproponować leczenie najtrudniejszych przypadków klinicznych oraz zaoferować najlepsze implanty zębów. W przypadku zbyt małej ilości kości uniemożliwiającej przeprowadzenie zabiegu implantologicznego wykonujemy jej sterowaną regenerację, która pozwala na późniejsze umieszczenie implantu.

Przeprowadzamy również zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej, dzięki którym możliwe jest wykonanie uzupełnień stałych w bocznych odcinkach szczęki. Zajmujemy się także implantoprotetyką odtwórczą po rozległych zabiegach chirurgicznych w obrębie szczęki i żuchwy. W uzasadnionych klinicznie przypadkach, stosując bezpieczne i potwierdzone naukowo metody postępowania implantologicznego i protetycznego możemy przywrócic Pacjentom uśmiech w jeden dzień.

Nasze usługi

Wizualizacja końcowego efektu leczenia!

Absolutna nowość. Wizualizacja końcowego efektu...

Read more

Stomatologia estetyczna

Stosujemy następujące systemy w stomatologii est...

Read more

Radiologia

Nowoczesne, nieinwazyjne metody wizualizacji w dia...

Read more

Profilaktyka

Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płyt...

Read more

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmują...

Read more

Chirurgia

Do zabiegów nasi Pacjenci kwalifikowani są na po...

Read more

Stomatologia dziecięca

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla każdeg...

Read more

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza polega na zapobieganiu pr...

Read more

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina, która specjalizuje się ...

Read more

Implantologia

Implantologia, dzięki wykorzystaniu zdobyczy nano...

Read more

Wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW W GABINECIE System wybielania m...

Read more

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe z mikroskopem. Leczenie kanało...

Read more