Stomatologia dziecięca

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla każdego dziecka ogromnym przeżyciem. Odpowiednie przygotowanie małego pacjenta i właściwy przebieg wizyty adaptacyjnej to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego.

Istotną rolę spełnia edukacja rodziców, których prosimy, aby przed pierwszym spotkaniem przeprowadzili z dzieckiem rozmowę wyjaśniającą cel i przebieg wizyty u stomatologa. Na pierwszej wizycie, która jest zwykle wizytą zapoznawczą staramy się pozyskać zaufanie małego pacjenta, poznać jego nawyki żywieniowe i higieniczne oraz ewentualne problemy zdrowotne. Następnie ustalamy plan leczenia i zabiegów profilaktycznych, dostosowanych indywidualnie do potrzeb dziecka. Podczas tego spotkania, często w formie zabawy, oswajamy dziecko z tajemnicami gabinetu stomatologicznego. Dzięki temu staje się on dla niego miejscem kojarzonym z miło spędzonym czasem.
Somatologia dziecięca różni się od stomatologii dorosłych. Podstawowy kierunek działania w stosunku do naszych najmłodszych pacjentów to profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych, profilaktyka wad zgryzu oraz nauka prawidłowej higieny jamy ustnej. Naszym małym pacjentom mamy do zaoferowania szereg zabiegów, między innymi :

  • lakierowanie,
  • lakowanie bruzd i szczelin,
  • lapisowanie.

Jeżeli istnieją wskazania, leczymy zęby mleczne kanałowo. Ich odmienna budowa anatomiczna w porównaniu z zębami stałymi wymaga specjalistycznego postępowania. Jest to niezwykle istotne ponieważ przedwczesna utrata zębów mlecznych przyczynia się do powstawania wad zgryzu. Przestrzegając harmonogramu wizyt kontrolnych
i zaleceń dotyczących utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej ustrzeżemy najmłodszych pacjentów przed bolesnymi doświadczeniami oraz skomplikowanym leczeniem w dorosłym życiu.

 

Nasze usługi

Wizualizacja końcowego efektu leczenia!

Absolutna nowość. Wizualizacja końcowego efektu...

Read more

Stomatologia estetyczna

Stosujemy następujące systemy w stomatologii est...

Read more

Radiologia

Nowoczesne, nieinwazyjne metody wizualizacji w dia...

Read more

Profilaktyka

Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płyt...

Read more

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmują...

Read more

Chirurgia

Do zabiegów nasi Pacjenci kwalifikowani są na po...

Read more

Stomatologia dziecięca

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla każdeg...

Read more

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza polega na zapobieganiu pr...

Read more

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina, która specjalizuje się ...

Read more

Implantologia

Implantologia, dzięki wykorzystaniu zdobyczy nano...

Read more

Wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW W GABINECIE System wybielania m...

Read more

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe z mikroskopem. Leczenie kanało...

Read more